Metoda Tlenowa

Opcje przeglądania

Tlenowa metoda dezynfekcji wody basenowej stanowi najlepszą alternatywę dla metody chlorowej, która choć bardzo skuteczna i błyskawiczna w działaniu, ma swoje wady. Należą do nich przede wszystkim specyficzny zapach chloru oraz możliwość wywołania reakcji uczuleniowej u osób ze szczególnie wrażliwą skórą oraz dzieci. W takich przypadkach metoda tlenowa okazuje się bezpieczniejsza, a równie efektywna.
Zasada działania metody tlenowej opiera się na zastosowaniu preparatów zawierających aktywny tlen, który skutecznie hamuje proces namnażania się mikroorganizmów chorobotwórczych w wodzie, a przy tym nie ma charakterystycznego zapachu chloru i nie powoduje odczynów skórnych ani podrażnienia błon śluzowych. Można więc stosować tę metodę bez obaw o bezpieczeństwo nawet najmłodszych dzieci. Wart podkreślenia jest także fakt, że aktywny tlen nie pieni się i nie wpływa na barwę i przejrzystość wody.

Aktywny tlen dostępny jest w naszym sklepie w formie granulatu do ręcznego dozowania lub w postaci tabletek do dozownika. Dzięki temu mogą Państwo wybrać produkt, który najlepiej zaspokoi Państwa wymagania i oczekiwania. Najmniejszych trudności nie dostarczy Państwu także samo obliczenie potrzebnej ilości produktu. Instrukcja dozowania znajduje się na opakowaniu każdego produktu.
Dzięki produktom z aktywnym tlenem szybko i skutecznie zdezynfekują Państwo wodę w swoim basenie oraz usuną z niej szkodliwe dla zdrowia glony. Dzięki temu nie będzie konieczności ciągłej wymiany wody na nową, a Państwo będą mogli bez obaw korzystać z przydomowego basenu.

Rozwiń tekst
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl