Chlor do basenu

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja

Chlor do basenu pomoże zadbać o to, by woda w zbiorniku była zawsze idealnie czysta. Stojąca woda stwarza idealne warunki do bytowania glonów i bakterii chorobotwórczych. To dlatego już po kilku dniach woda wygląda na nieświeżą i wymaga wymiany. Aby tego uniknąć, warto od samego początku sezonu stosować odpowiednią chemię basenową – regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Chlor do basenu stanowi najczęściej wybieraną opcję.

Oczyszczanie wody – jak działa chlor basenowy

Dlaczego oczyszczanie wody w basenie chlorem cieszy się tak dużym powodzeniem? Duży udział w tym ma na pewno wysoka skuteczność tego składnika chemicznego. Chlor do basenu odznacza się błyskawicznym działaniem. Szybko rozprawia się zarówno z bakteriami (np. szczepami bakterii e.coli) i wirusami, ale również innymi mikroorganizmami, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla zdrowia kąpiących się osób – m.in. z grzybami i pierwotniakami.

Do zalet metody chlorowej należą również niski koszt eksploatacji oraz łatwe użytkowanie. Najlepiej chlorować wodę w nocy, gdy nikt już z niej nie korzysta – wtedy rano można już wejść do basenu i zażywać kąpieli w czystej wodzie.

Co wybierasz: chlor do basenu w tabletkach czy granulacie?

Choć chlor do basenu występuje w kilku wariantach, najpopularniejszymi z nich są tabletki i granulat. Czym się różnią? Zasada działania jest podobna, jednak aplikuje się je w inny sposób. Granulki należy rozpuścić w letniej wodzie i dopiero wtedy wlać do zbiornika. Tabletkę z chlorem do basenu należy z kolei umieścić w specjalnym dozowniku, który unosi się na powierzchni wody. Taki dozownik również znajdziesz w ofercie sklepu baseny-materace.pl.

Niezależnie od tego, którą z tych opcji wybierzesz, nie wrzucaj chloru prosto dowody basenu. Takie działanie może doprowadzić do trwałego odbarwienia powłoki zbiornika. Podobny efekt uzyskasz też, jeśli zastosujesz za dużą ilość preparatu. Zalecane dawkowanie znajdziesz na opakowaniu, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zadać nam pytania. Chętnie podpowiemy, jak powinien być używany chlor basenowy dla uzyskania optymalnego efektu. Sprawdź naszą ofertę.

Rozwiń tekst
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl