Podgrzewacze do basenu

Jeśli uwielbiasz lato i chcesz, chociaż trochę przedłużyć sezon kąpielowy, to mamy na to świetny sposób. Podgrzewacze do basenu skutecznie podniosą temperaturę wody, gdy na dworze zacznie się robić trochę chłodniej i umożliwiają przyjemną kąpiel.

Funkcjonalne akcesoria

Dobrym rozwiązaniem w sezonie letnim, są również pokrywy solaryczne, z ich pomocą skutecznie zabezpieczysz wodę przed kurzem, owadami, liśćmi i innymi zabrudzeniami. Jednak w odróżnieniu do zwykłej pokrywy ochronnej, solaryczna ograniczy straty ciepła w nocy i przyspieszy nagrzewanie wody w dzień. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ekologiczne, a przy tym ekonomiczne, ponieważ nie tracisz pieniędzy na prąd i ciepłą wodę.

 

Jednak to jeszcze nie wszystko! W ofercie podgrzewaczy dostępne są również maty solaryczne z wężem i adapterem. Wystarczy rozłożyć je na trawniku i podłączyć pompę - w ten sposób przepływająca przez nie woda będzie podgrzewana o około 3 do 5ºC. Należy jednak pamiętać, aby liczbę mat dopasować do wielkości basenu.

Podgrzewacze do basenu - dlaczego warto z nich korzystać?

W naszym kraju panuje klimat umiarkowany. Oznacza to ograniczoną liczbę miesięcy, w których w pełni komfortowych warunkach możemy korzystać z dobroci, jakie daje nam kąpiel w przydomowym basenie z wodą. O ile na przyjemne temperatury powietrza możemy liczyć mniej więcej od końca wiosny aż do złotej polskiej jesieni, to niestety nie zawsze będą one odpowiednio wysokie, by doprowadzić wodę do takiego stanu, który zapewniałby przyjemną kąpiel. Zaradzić temu można przy pomocy akcesoriów dostępnych w tej kategorii. Co ważne, można z nich korzystać nie tylko wiosną i jesienią. Pokrywy solaryczne równie dobrze sprawdzają się i latem – zapobiegną wtedy uciekaniu ciepłej temperatury ze zbiornika i przedłużą czas pluskania się w wodzie.

 

Podgrzewająca mata solaryczna, jak i pokrywa kładziona na taflę wody to rozwiązania, których bardzo silną stroną jest ekologia. Oba rodzaje akcesoriów korzystają bowiem z odnawialnej energii słonecznej, w przeciwieństwie do na przykład grzałek zasilanych prądem elektrycznych.

Maty podgrzewające do basenu – ile sztuk będzie potrzebnych?

Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego zbiornika z woda, jedna mata solaryczna może nie poradzić sobie z odpowiednim podgrzaniem tylu litrów wody. W naszym katalogu produktowym znajdują się maty solaryczne od takich producentów, jak Bestway i Intex o wymiarach powierzchni odpowiednio 1,7 x 1,1 m oraz 1,2 x 1,2 m. Tabelę z zalecaną liczbą mat do basenów o określonej pojemności znaleźć można po wejściu na podstronę wybranego modelu. Są to akcesoria łatwe w montażu, które można ze sobą bez problemu łączyć. Jeśli jednak będziemy potrzebować kilku sztuk do zapewnienia sobie optymalnych warunków kąpieli, warto wcześniej przemyśleć ich ułożenie i wcześniej zagospodarować miejsce, w których będziemy chcieli je rozłożyć, tak aby znajdowały się blisko basenu, ale nie zastawiały zbytnio naszego trawnika.

 

Zachęcamy, by w pokrywy i kolektory solaryczne oraz inne akcesoria basenowezaopatrzyć się w naszym sklepie internetowym.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl