Podgrzewacze do basenu

W naszym kraju panuje klimat umiarkowany. Oznacza to ograniczoną liczbę miesięcy, w których w pełni komfortowych warunkach możemy korzystać z dobroci, jakie daje nam kąpiel w przydomowym basenie z wodą. O ile na przyjemne temperatury powietrza możemy liczyć mniej więcej od końca wiosny aż do złotej polskiej jesieni, to niestety nie zawsze będą one odpowiednio wysokie, by doprowadzić wodę do takiego stanu, który zapewniałby przyjemną kąpiel. Zaradzić temu można wykorzystując pokrywy solarne, podgrzewacze elektryczne, maty solarne czy pompy ciepła.

 

Pokrywy solarne / folie solaryczne.

 

Pokrywa solarna to folia bąbelkowa o odpowiedniej grubości z reguły w kolorze ciemno niebieskim. Folię kładziemy na lustrze wody basenu, dzięki niej skutecznie ograniczamy parowanie wody przez co straty ciepła będą znacznie mniejsze. Pokrywa rozłożona w słoneczny dzień przyśpieszy nagrzewanie wody w basenie, natomiast zostawiona na noc zapobiega parowaniu wody. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ekologiczne, a przy tym ekonomiczne, ponieważ nie tracisz pieniędzy na prąd. Bez względu na wybór metody ogrzewania basenu, pokrywa solaryczna jest pozycją obowiązkową.

 

Przepływowe maty solarne.

 

Mata solaryczna zbudowana jest z dużej ilości odpowiednich tuneli przez które przepływa woda, tłoczona przez basenową pompę filtrującą. Mata leżąc na słońcu bardzo szybko się nagrzewa i oddaje swoje ciepło wodzie przez nią przepływającej. Rozwiązanie bardzo proste i skuteczne. Maty można ze sobą łaczyć tak, aby możliwe było podgrzanie wody nawet w dużych basenach. Tabelę z zalecaną liczbą mat do basenów o określonej pojemności znaleźć można po wejściu na podstronę wybranego modelu maty. W ofercie mamy, maty solaryczne od takich producentów, jak Bestway i Intex o wymiarach powierzchni odpowiednio 1,7 x 1,1 m oraz 1,2 x 1,2 m. Warto wcześniej przemyśleć ich ułożenie i wcześniej zagospodarować miejsce, w których będziemy chcieli je rozłożyć, tak aby znajdowały się blisko basenu w nasłonecznionym miejscu, ale nie zastawiały zbytnio naszego trawnika.

 

Elektryczne podgrzewacze wody basenowej.

 

Urządzenia przepływowe w których elementem grzejnym jest grzałka elektryczna. Woda przepływająca przez gorącą grzałkę znajdującą się wewnątrz podgrzewacza ogrzewa się. Urządzenia o różnej mocy, począwszy od 2 800 W  nawet do 18-20 000 Watów. W naszym sklepie oferujemy jednofazowe przepływowe ogrzewacze wody o mocy 2 800 W lub 3 000 W, firm Bestway lub Intex.

 

 

Rozwiń tekst
Pokrywa solaryczna na basen 457 lub 488 cm - BESTWAY nr kat. 58253 Pokrywa solaryczna na basen 457 lub 488 cm - BESTWAY nr kat. 58253 Pokrywa solaryczna na basen 457 lub 488 cm - BESTWAY nr kat. 58253
Cena: 139,00 zł 159,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 139,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Mata solaryczna podgrzewająca Bestway nr kat. 58423 Mata solaryczna podgrzewająca Bestway nr kat. 58423 Mata solaryczna podgrzewająca Bestway nr kat. 58423
Cena: 269,00 zł 279,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 269,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl