Zanim wybierzesz basen

 

 

 

Basen w ogrodzie to marzenie wielu właścicieli domów – marzenie, które może się spełnić bez konieczności uzyskiwania pozwoleń budowlanych czy skomplikowanych prac betoniarskich. Aby móc cieszyć się z letnich orzeźwiających kąpieli w upalne dni wystarczy kupić rozkładany basen ogrodowy, który po sezonie bardzo łatwo rozmontujemy i schowamy np. w garażu. Oferujemy Państwu 3 podstawowe grupy przenośnych basenów naziemnych, których montaż nie sprawia większych problemów.

 

BASENY ROZPOROWE.

To najszybszy i najtańszy sposób sprawienia sobie w ogrodzie prywatnego kąpieliska. Nie zajmują wiele miejsca, wymagają jedynie równego, gładkiego podłoża, którym może być trawnik. Baseny wykonane się z trójwarstwowej folii PVC wzmacnianej siatką poliestrową. W górnej części dookoła basenu przebiega pompowany kołnierz. Podczas napełniania basenu wodą unosi się on, aż do momentu, gdy ścianki zostaną naprężone i osiągną pełną wysokość. Stanowi ponadto wygodne, miękkie oparcie. Baseny rozporowe nie wymagają żadnej konstrukcji podtrzymującej (wyjątek stanowią baseny w kształcie elipsy). Do ich rozstawienia wystarczy 10-30 minut, oraz 2 osoby dorosłe. W ścianach mają kołnierze umożliwiające podłączenie pompy filtrującej. Najmniejsze baseny rozporowe mają średnicę 244 cm i wysokość 66 cm. Droższe modele mają średnicę 550 cm i wysokość około 120 cm. Do tego typu basenu nalewamy wodę do 80% , wysokości basenu.

 

baseny rozporowe

 

BASENY STELAŻOWE.

Te baseny również wykonane są z trójwarstwowej folii PVC wzmocnionej siatką. Rozstawia się je na konstrukcji wykonanej ze sztywnych rur stalowych zabezpieczonych przed korozją. Najczęściej folia od środka ma wzór imitujący mozaikę z kafelków. Baseny stelażowe warto wybrać, gdy zależy nam na dużej powierzchni kąpielowej - są przeważnie większe i wyższe od basenów rozporowych. Różnica pojemności wynika z faktu, że średnica basenu jest taka sama zarówno na dole jak u góry (w rozporowych ze względu na kołnierz średnica lustra wody jest o 20% mniejsza niż wymiar w podstawie. Montaż basenów stelażowych trwa nieco dłużej, jednak 2 dorosłym osobom nie sprawia kłopotu. Do tego typu basenu nalewamy wodę do 90% , wysokości basenu.

 

baseny stelażowe

BASENY STALOWE.

Baseny

 

baseny stalowe

 

MATERIAŁ Z JAKIEGO WYKONANE SĄ BASENY.

Zarówno baseny firmy Bestway i Intex wykonane są 3 warstwowego materiału PCV, przeplatanego bardzo mocną siatką zapobiegającą rozciąganiu materiału. Materiał jest bardzo mocny, odporny na przebicie, jest również trudno brudzący się.

Pliki (1)

  • Porównanie pracy pomp.pdf

    Powyższy dokument zawiera opis testu porównującego skuteczność filtracji pompy piaskowej i pompy kartuszowej.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl